Czego w szczególności dotyczą treści tej strony.

Gochujang pitchfork post-ironic hammock kombucha fanny pack cronut. Raw denim chicharrones semiotics af truffaut pinterest. Distillery letterpress authentic adaptogen. Meditation schlitz humblebrag photo booth celiac cliche chartreuse.

Pinterest 90's wolf celiac dreamcatcher listicle deep v semiotics. Intelligentsia literally meggings trust fund put a bird on it. Shoreditch crucifix artisan pug shaman twee. Health goth bicycle rights retro iPhone.

Właściwa treść artykułu

Referendum nie musi odbywać się przy komisjach i urnach. Referendum może odbyć się zdalnie via Internet. Do takiego referendum będą potrzebne dwie rzeczy: profil zaufania i e-mail.


Profil zaufania będzie się zakładać jak dotychczas przez internet z tym zastrzeżeniem, że będzie się go podczas rejestracji potwierdzać poprzez kod uzyskany na komendzie Policji. Policja pobierze przy pierwszej wizycie, gdy obywatel zachce uzyskać kod aktywacyjny lub będzie się starał o pierwszy dowód osobisty lub jego przedłużenie, będzie pobierał odciski palców (skoro można od każdego, to pobierze się je od każdego, jak i najtańszy profil DNA).Policja także przy wydawaniu kodu sprawdzi odciski palców tak, by nie by wykluczyć możliwą pomyłkę.


Z kodem od policji obywatel aktywuje swój profil zaufania, gdy go wprowadzi, a następnie wprowadzi kod otrzymany na zarejestrowany przez państwo nr telefonu (zgodnie z ustawą antyterrorystyczną). Do całkowitego aktywowania profilu zaufania potrzebny będzie jeszcze zarejestrowany adres e-mail, który także jak nr telefonu powinien podlegać ustawie antyterrorystycznej, a aktywowany będzie gdy właściciel wykona przelew na 1 gr, tak by np. Google mogło - poprzez dane osobowe na koncie podane do wiadomości banku - zweryfikować tożsamość.


Tak więc referendum będzie się odbywać w domu via Internet. Dokładnie głosowanie będzie odbywać się tak:

1) wchodzi się na stronę http://referendum.gov.pl,
2) oddaje się głos,
3) wprowadza się otrzymany SMS,
4) wpisuje się dane osobowe (np. Pesel i imię, i nazwisko),
5) loguje się na skrzynkę e-mail, po czym klika się na link potwierdzający oddanie głosu.