Czego w szczególności dotyczą treści tej strony.

Gochujang pitchfork post-ironic hammock kombucha fanny pack cronut. Raw denim chicharrones semiotics af truffaut pinterest. Distillery letterpress authentic adaptogen. Meditation schlitz humblebrag photo booth celiac cliche chartreuse.

Pinterest 90's wolf celiac dreamcatcher listicle deep v semiotics. Intelligentsia literally meggings trust fund put a bird on it. Shoreditch crucifix artisan pug shaman twee. Health goth bicycle rights retro iPhone.

Właściwa treść artykułu

Woda butelkowana sprzedawana jest w butelkach plastykowych o pojemność od 1 l do 6 l (1, 1,5, 2, 5, 6), co generuje dużą ilość odpadów, dlatego należało by wprowadzić po pierwsze butelki o podstawie kwadratu, gdyż dla tej samej ilości wody (przy tej samej pojemności liczonej w litrach - 100 cm3) zużywa się 3,6(6)% mniej plastyku, ponadto powinny być stosowane dwie pojemności butelek (znormalizowane tak, aby można je było łatwo napełniać w sklepach) 2 i 6 litra. Butelki powinny mieć znormalizowane wlewy tak, aby można było produkować i używać tego samego mechanizmu do ich napełniania, na wzór dystrybutorów dla paliw, zarówno 2 i 6 litrowa posiadałby identyczne zawory, przy czym powinny być promowane butelki 6 litrowe, gdyż owe 2 litrowe zużywają więcej plastyku, bo mieszczą się trzykrotnie w 6 litrowej, przez co siłą rzeczy wewnątrz tej 6 litrowej powtórzą się kilkukrotnie wewnątrz 6 litrowej ściany tej 2 litrowej. Dla przykładu butelka 9 litrowa składa się z 9 butelek 1 litrowych, dlatego wewnątrz 9 litrowej znajduje się 12 ścian wewnętrznych, i tu należy zwrócić uwagę na to, że owe 12 należy przemnożyć przez 2 gdyż każda z butelek 1 litrowych posiada własne ścianki, i tym sposobem używając butelek 9 litrowych z tego przykładu zużywa się tylko plastyk na zewnętrzne ścianki, podstawę i górę, co pozwala oszczędzić (12 x 10 cm x 10 cm - boki; 10 cm x 10 cm x 9 - podstawa i tyleż samo na górną ściankę, co daje w sumie 30 boków po 10 cm x 10 cm) 12 x 2 ścianek wewnętrznych (10 cm x 10 cm), co wyrażone w procentach wynosi: 80%.


Sklepy takie jak Żabka, Kaufland, Biedronka, czy Lidle powinny podpisać umowy na dostarczanie wody mineralnej lub źródlanej z 1, 2, firmami w baniakach kilkuset litrowych i na miejscu napełniać butelki (te znormalizowane o których była mowa wyżej) wielokrotnego użytkowania 2 l i 6 l. za pomocą automatycznych dystrybutorów.


Ostatecznie można wydać rozporządzenie, aby wszelkie firmy sprzedające wodę mogły ją sprzedawać lecz w butelkach nawet 10 l (mniej plastyku), które dźwigną mężczyźni i w opakowaniach sześciennych (boki pod kątem 90 stopni do siebie).


W sprzedaży są jeszcze np. soki w butelkach plastykowych i szklanych. Wszystkie je trzeba zastąpić opakowaniami na bazie tektury np. Tetra-pack, gdyż są lepsze dla środowiska, i przy ich produkcji zużywa się mniejszą liczbę jednostek energii (kkcal), co przełoży się na emisję CO2.